AMADÉ ZENEI ALAPÍTVÁNY

"KLASSZIKUS MUZSIKA SZÓRAKOZTATÓAN..." Zeneművészek, muzsikus pályára készülők, zenekedvelő növendékek közösen, összművészeti produkciókban.

index.pngbga_zrt..jpga20miniszterelnokseg20logoja.pngnea-01.jpg

 

 

 

 

AMADÉ ZENEI ALAPÍTVÁNY

 

    Az Amadé Zenei Alapítvány 2000. januárban alakult azzal a céllal, hogy szórakoztató formában, esetenként térítésmentesen gyarapítsa a gyermek és ifjúsági korosztály, valamint az időskorúak zenei műveltségét, fiatal énekesek és hangszeresek pályaindítását segítse fellépési lehetőségek biztosításával. A kezdetben ferencvárosi, majd agárdi irodából irányított szervezet pályázati úton finanszírozott programjain zenét tanuló növendékek, Zeneakadémiát, zeneművészeti főiskolát vagy szakközépiskolát végzők és friss diplomások, továbbá szakmai díjakkal rendelkező művészek lépnek fel. Zenetudományi művek kiadásával, lemezfelvétellel és zeneoktatással is foglalkozunk. A kuratórium tagjai: Balogh László zenetanár, kulturális menedzser, fúvós karnagy, elnök; Rácz Rita énekművész, zenei projektvezető; Magyari Imre Liszt-díjas kürtművész, alapító. 

   A 2000-es évek elején alapítványi pályázatokkal megtámogatva hoztuk létre Donizetti A csengő című vígopera előadásunkat. E fantáziadús sztori helyzet-komikumai és fülbemászó dallamai révén alkalmasnak látszott arra, hogy a Ferencvárosban tanuló középiskolás diákok közelebb kerüljenek az opera műfajához. Pályázati források segítségével biztosítottuk a további kellékeket, a díszletelemeket és a jelmezek egy részét. A vígopera előadásainkat már jól ismerő Ferencvárosi Művelődési Központ vezetősége örömmel biztosította a Színháztermet, s vele a szükséges technikát és az azt kezelő személyzetet. Budapesten kívül Pilisvörösvárra és Kiskunhalasra „tájoltunk” a civil és szakmai közönség elismerésével. Az internetes komolyzenei szaklap, a Café Momus egyöntetűen pozitív hangú kritikája „Egy marék liszt…” címmel a netes archívumban megtalálható az alábbi link böngészőbe másolásával:

http://momus.hu/article.php?artid=2633&skey=egy%20mar%C3%A9k%20liszt

    Kodály Zoltán születésének 125. évfordulója kapcsán úgy gondoltuk, hogy ideje lenne egy olyan új előadási formát létrehozni a művei köré, ami a koncert 60-70 perce alatt folyamatos érdeklődést vált ki a felnövekvő generációk nem zenész tagjai körében is. Így született meg a színházi Kodály-est gondolata, amellyel egyben azt is szerettük volna elérni, hogy akkori működési területünk klasszikus zenével foglalkozó, meghatározó intézményei aktívan vegyenek részt ebben az emlékezésben. A felkeresett iskolák valamennyi szakembere, felkért diákja osztatlan lelkesedéssel, nagy odaadással vállalt szerepet ebben, érezvén, hogy valami egyedi alkotó folyamat részese lehet. Az FMK-ban „Ismeretlen ismerősünk – Kodály Zoltán” címmel idéztük meg a zeneszerzőt, Paál Gergely rendezésében. A program 2007-ben és 2009-ben összesen négy alkalommal került színpadra, a nézőtéren ülő diákok között nem várt elismerést aratva.

   2006-ban alapítványi kiadásban jelent meg az NKA támogatásával, a 2000-ben a MMA által arany oklevelesnek ítélt kötet "Vers és dallam kapcsolata Kodály Zoltán műveiben" címmel, amely nyolc Kodály-dal prozódiai elemzését tartalmazza. Az ünnepélyes könyvbemutatót a szerző, Rácz Rita elemző kiselőadásaival, több Kodály-dal előadásával egybekötve az MMA Kecske utcai székházában tartottuk.

   2007-ben Rózsa Pál zeneszerző keresett meg minket azzal, hogy egy összefoglaló komolyzenei rendezvényen szeretné 25 éves szerzői munkásságát nyilvánosság elé tárni. Alapítványi céljainkkal is összehangoltnak találva a kérést, végül a financiális háttér pályázati úton történő biztosításában is szerepet vállaltunk. A Nádor Teremben rendezett egész estés programon így kerülhetett sor - zenészi közreműködésünkkel is -, többek között A kopogás című mini opera bemutatására, Dubóczky Gergely karmesteri irányításával, Paróczay Balázs rendezésében.

    2010-ben a számos zenei értékkel és etikai tanulsággal bíró Mozart-művet, A varázsfuvola című daljátékot vittük színre keresztmetszet formában. Együttműködési szerződést kötöttünk az Adrigán Judit művészeti vezető irányította Bel Canto Operatársulattal. Fehér András, az akkor a Zeneiskolai Tanárképző Intézetben színpadi gyakorlatot vezető neves rendező állította színpadra e mesével gazdagított keresztmetszetet Ferencvárosban (Művelődési Központ) és a Cziffra György Zeneiskolában, Pilisvörösváron. „Azt a feladatot kapta” tőlünk, hogy diákok számára is élvezetes, modern látványvilágú, szöveges ismertetővel tarkított produkciót hozzon létre. A mű ismertető prospektusát az összes kerületi iskolába elvittük, amelynek eredményeként teltházas esemény született. Beavató előadásunknak híre kelt, így a már vágott és általunk utólag feliratozott felvételt 2010. augusztusban a kerületi televízió (9s TV) is műsorra tűzte. Alapítványunk készülő honlapjára oktatási segédanyagként szeretnénk feltenni a feliratos verziót, minden éneket tanító számára elérhető és letölthető formában.

    A 2010-es év civil szervezetünk eddigi legösszetettebb projektjét is elhozta, mivel értesültünk arról, hogy ebben az évben a IX. kerületi Örökimádás-templom orgonájának átépítésére, felújítására készülnek, s a háborúban elpusztult Róth Miksa-féle üvegablakok egyike is rekonstrukcióra kerül. A templomigazgató atyával közösen kezdtük szervezni az orgonaavató koncert részleteit, amelyre 2010 szeptemberében került sor. Pályázati beadványokat készítettünk a finanszírozás érdekében, kiválasztottuk a program zenei és irodalmi részleteit, egyeztettük a fellépő művészeket. Az orgonaavató koncert előtti hónapokban a hangszer felújítási folyamatot is filmeztük, aminek összefoglaló verzióját a koncert középrészében levetítettük, a későbbiekben pedig a koncertanyaggal és egyéb kiegészítésekkel dupla DVD filmet készítettünk belőle, kétnyelvű kísérőfüzettel.

   2012-2013-ban ismét a gyermek és ifjúsági korosztályé lett a főszerep alapítványi tevékenységünkben, amikor a Budakalászi Kalász Művészeti Iskola magánének szakos diákjai által kezdeményezett musicalestek teljeskörű lebonyolításában vállaltunk szerepet. A Kós Károly Művelődési Központ Báltermében e tanévben kétszer is színpadra kerülő kétórás produkció teljes lebonyolítása volt a feladat: a külsős alkotógárda megszervezése és finanszírozása (Szalóky B. Dániel rendező, továbbá fotós, filmes, koreográfus, fénytechnikus, hangosító közreműködő), valamint a jelmez- és díszlet-kiegészítők, kellékek biztosítása. A pozitív visszhang nyomán 2013-ban előadásunk legsikeresebb félóráját „megrendelte” tőlünk a Művelődési Ház vezetése, a Semmelweis Napok kiemelt programjaként.

   2017. október 19-én és 20-án, az NKA támogatásával az FMK Színházter-mében, most első alkalommal a Józsefvárosi Zeneiskola művésztanárainak, növendékeinek és vendégeinek részvételével, nagy sikerrel mutattuk be új, aktualizált háttérvetítéssel, telt ház előtt (320 fő)  „Ismeretlen ismerősünk – Kodály 50” című produkciónkat, amelyben mintegy 100 főből álló szereplő-gárdát ösztönöztünk új Kodály-művek megtanulására a kettős évfordulón.

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 9
Heti: 33
Havi: 249
Össz.: 20 741

Látogatottság növelés
Oldal: BEMUTATKOZÁS
AMADÉ ZENEI ALAPÍTVÁNY - © 2008 - 2024 - amadezene.hupont.hu

Ingyen honlap és ingyen honlap között óriási különbségek vannak, íme a második: ingyen honlap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »